- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Atexor
- Cod Produs: IL800Z0NIMH
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere
Lampa de mana MICA IL-800 este o lanterna de inalta calitate special conceputa pentru utilizare in zone cu pericol de explozie, cu doua moduri de functionare si certificari complete ATEX/IECEx pentru zona 0 si zona 1. Este echipata cu 3 LED-uri CREE de mare putere care emit un flux luminos de pana la 200lm garantati pe toata durata de viata a produsului. Optional este disponibila functie de emergenta (EM) si clipire (BK). Lanterna de la Atexor se incadreaza in clasa de temperatura T4 si are o carcasa cu grad de protectie la praf si apa la nivel IP67. Un comutator cu mod dublu de functionare va permite sa alegeti intre prelungirea timpului de functionare sau cresterea intensitatii luminoase. Avand o constructie robusta, disipativa si o lentila temperata de 5mm, aceasta lampa de mana nu va va dezamagi atunci cand aveti cea mai mare nevoie. Ca un beneficiu suplimentar MICA IL-800 pluteste daca este scapata in apa. Electronica avansata previne descarcarea brusca a bateriei, iar atunci cand bateria scade, fasciculul incepe sa clipeasca la intervale de 15 secunde. Ambele modele pt zona 1 si zona 0 ATEX sunt disponibile cu functia de iluminare de urgenta Atexor (functia EM). Cand lanterna cu functie EM este in incarcator, daca detecteaza o intrerupere de curent se aprinde automat. IL-800 este compatibil cu incarcatoarele Atexor Mica ILC4 care pot reincarca o baterie goala in mai putin de 6 ore chiar si la +40 de grade Celsius. Pentru a incarca mai multe lampi de mana simultan puteti instala un suport de incarcare MICA. Cureaua de umar puternica este inclusa la toate veiozele din seria MICA IL. Produsul este in conformitate cu directiva ATEX europeana: 2014/34/UE, nr. ECM 18 ATEX 2599. Certificare ATEX: TUV 10 ATEX 7878, IECEx: IECEx TUR 11.0008.
*Marcaj normativ ATEX pentru gaz: II 1G Ex ia IIC T4 Ga si praf: II 2D Ex tb IIIC 100°C IP67 Db.
* Domenii de aplicabilitate: interiorul unui rezervor unde prezenta gazului si prin urmare a amestecului exploziv este prezent continuu pe tot parcursul anului.

Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Autonomie urgenta | 6h (high) / 12h (low) |
| Baterie | 6V NiMH reincarcabila |
| Certificare DNV | E-11961 |
| Certificari | CE, Ex, IECEx |
| Durata viata LED [h] | 50.000h |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP67 |
| Greutate neta | |
| Interval temperatura[° C] | -20°... +40° gr. C |
| Material Corp | Polipropilena disipativa |
| Material lentila | sticla temperata 108 x 5mm |
| Perioadă de garanție | 5 ani |
| Putere [W] | 3 x LED CREE |
| Reincarcabila | Da |
| Timp de incarcare | 5.5 h |
| Tip lampa | portabila |
| Unghi dispersie | Spot |
| Zona risc ATEX | 0, 1, 2, 21, 22 |
| Dimensiuni | 215 x 120 x 125 mm |













































