- Stoc: In stoc furnizor
- Cod Produs: ATEX3015
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere
Suspensia LED high bay Campana ATEX30 este un corp de iluminat versatil care se poate utiliza atat ca proiector (montaj aplicat pe suprafata datorita bridei de prindere "U" inclusa in pachet) cat si ca lampa de tip high bay (montaj suspendat cu lant). Corpul de iluminat se poate folosi pentru a ilumina zone sau medii inflamabile cu atmosfera potential exploziva formata din gaz, vapori sau praf zona 1-21. Gama de corpuri este realizata din aluminiu injectat termovopsit si protejat cu polimer etans cu protectie UV. Optica de 95 de grade si driverul este inclus pentru toate modelele din gama. Temperatura de culoare standard este de 5700K, indicele de redare a culorilor naturale CRI>70. DUrata de viata medie estimata L80B10 este de 100.000h de functionare. Corpul de iluminat antiex functioneaza optim in intervalul de temperatura -30...+45 de grade Celsius. Nivelul anticoroziune poate atinge WF2, factorul de putere e mai mare de 0.95, iar pachetul include cablu de siguranta din otel. Produsul este in conformitate cu directiva ATEX europeana: 2014/34/UE, nr. ECM 18 ATEX 2599. Standarde CE: UNE-EN 60598-a:2015+A1:2018, UNE-EN 60598-2-5:2016. Standarde ATEX: EN 60079-0:2012+A11:2013, EN 60079-1:2014, EN 60079-28:2015, EN 60079-31:2014.
*Marcaj normativ ATEX pentru gaz: II 2 G Ex db IIC T6 Gb ECM 18 ATEX 2599 si praf: II 2 D Ex tb IIIC T80°C Db ECM 18 ATEX 259.
* Domenii de aplicabilitate: zone din apropierea supapelor de combustibil si pompelor, zone din apropierea supapelor si conexiunilor in conducte inflamabile, depozite se solvent, vopsea sau lipici, centre de tratare a deseurilor urbane, depozite si zone de manipulare a ingrasamintelor, laboratoare unde sunt posibile scurgeri de lichid coroziv sau ulei greu, zone de productie in care sunt prezenti abrazivi (clor), cabine de vopsire unde se folosesc solventi pentru operatiunile de curatare, conducte de extractie a prafului (fabrici de ciment, extractoare de cereale) etc.


Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Certificari | CE, Ex, IEC, IECEx |
| Culoare | |
| Durata viata LED [h] | 100.000h (L80B10) |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP66 |
| Greutate neta | |
| Indice de redare a culorilor | CRI>70 |
| Interval temperatura[° C] | -30°... +45° gr. C |
| Material Corp | Aluminiu |
| Perioadă de garanție | 3 ani |
| Putere [W] | 154W |
| Rezistenta mecanica | IK08 |
| Temperatura culoare [K] | 5700K |
| Tensiune alimentare | 100-240V AC |
| Tip montaj | Aplicat / Suspendat |
| Unghi dispersie | 95 de grade |
| Zona risc ATEX | 1-21 |
| Dimensiuni | 356 x 232/290 mm |













































