- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Nightstick
- Cod Produs: XPR-5584GMX
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere






Lanterna reîncărcabilă cu siguranță intrinsecă INTEGRITAS™ 84 generează un flux luminos de 600 de lumeni pentru o perioadă foarte lungă de până la 13 ore cu ajutorul a 4 LED-uri separate integrate într-un cap articulat de 180 de grade pentru versatilitate maximă. Menținerea apăsată a comutatorului permite un mod redus de 250 de lumeni care economisește baterie, extinzând durata de funcționare la 25 de ore atunci când munca necesită o utilizare extremă. Proiectorul antiex XPR-5584GMX este proiectat atât ca lanternă de mână, cât și ca lumină de zonă portabilă. Modelul 5584 dispune de un suport de bază din cauciuc montat în spate, cu un magnet cu o forță de tragere de 25 lb, pentru iluminare convenabilă a zonei de lucru, fără ajutorul mâinilor si reglabilă la cerere.
Construit din nailon umplut cu sticlă cu pereți groși și cântărind doar 1.22 kg., 5584 este construit pentru a supraviețui celor mai dure medii industriale. Mânerul din cauciuc supramulat și cureaua de transport oferă utilizatorului o aderență și o reținere superioară, în timp ce cele două LED-uri de culoare verde strălucitor orientate spre spate le permit celorlalți să vă vadă cu ușurință locația pentru o siguranță și o conștientizare sporită.
5584 este un certificat cULus Clasa I DIV 1, ATEX Zona 0, INMETRO, KOSHA și IECEx certificat cu un încărcător care îndeplinește cerințele NFPA-1901-14.1.10.2 (2016) montat în orice poziție. Este alimentat de o baterie litiu-ion reîncărcabilă integrată și vine cu o bază pentru încărcător, încărcătoare AC și DC și o curea de transport.
Gradul de protectie la praf si apa este la nivel IP67, timpul de incarcare este de 8h, distanta maxima a fasciculului luminos este de 237m.
Datorita dimensiunilor manevrabile, a designului compact si a greutatii reduse, lanterna LED ATEX de inspectie se preteaza pentru utilizare in zonele EX 0, 1, 2, precum mediile solicitante de la curatarea cisternelor, rezervoarelor si pentru utilizare in siguranta in zonele cu risc de explozie precum: statii de tratare a apelor uzate, inspectia de canalizare, furnizori de energie electrica, fabrici de biogaz, benzinarii, cisterne auto, industria aerospatiala, intretinere si inspectie aeronave, platforme petroliere, offshore, santiere navale, industria chimica si petrochimica, industria alimentare, zone THW, EX.
*Marcaj normativ ATEX pentru gaz: II 1 G Ex ia op is IIC T4 Ga T135°C.
Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Autonomie urgenta | 25 h |
| Candela | 14096 |
| Certificari | CE, ATEX, IECEx, UKCA |
| Distanta vizibilitate | 237m |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP67 |
| Greutate neta | |
| Material Corp | Polipropilena |
| Nivel cadere | 2 m |
| Numar baterii | 1 (Li-ion reincarcabila) |
| Patent US | 9713217, 10879519, 11450934 |
| Perioadă de garanție | 2 ani |
| Temperatura culoare [K] | 6000K |
| Tensiune alimentare | Baterii |
| Timp de incarcare | 8 h |
| Tip lampa | portabila |
| Tip sursa | 4 x LED |
| Zona risc ATEX | 2000, 1, 2 |
| Dimensiuni | 192 x 108 x 148 mm |













































