- Stoc: In stoc magazin
- Producător: Arelux
- Cod Produs: RM02NW SWH
Opţiuni disponibile
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Ai -10% EXTRA REDUCERE, aplicată direct în coș pentru toate produsele Arelux.
Preț final dupa reducere: 323,92 lei
Descriere
Plafoniera LED XRIM de la Arelux are o distributie directa si indirecta. Sunt echipate cu LED-uri SMD sau COB pentru iluminatul direct si LED-uri SMD pentru cel indirect. Carcasa si elementul de fixare pe tavan sunt din aluminiu turnat, vopsite in camp electrostatic alb sau negru sablat. Carcasa se monteaza pe elementul de instalare prin insurubare. Fir de siguranta din otel torsadat pentru asigurarea la demontarea carcasei. Dispersorul frontal este din polistiren opal, forma rotunda pentru versiunea doar cu LED-uri SMD si dispersor clar din policarbonat + reflector din policarbonat argintat si fatetat + inel decorativ din aluminiu pentru versiunea COB+SMD. Dispersorul inelar din acril opal pentru iluminatul indirect la ambele tipuri de plafoniere. Indicele de redare a culorilor naturale este CRI 90, deci aplica LED se preteaza pentru iluminatul de accent sau general in spatii comerciale, sali de expunere, muzee sau pentru iluminatul rezidential. Se monteaza aplicat pe suprafete, alimentatorul in curent constant este inclus. Dispersia unghiulara de 100 de grade pentru modelele RM01 si RM02, 45 de grade pentru RM03 si 60 de grade pentru RM04. Alimentatorul LED in curent constant este inclus. Gradul de protectie este la nivel IP40, iar corpurile sunt disponibile in varianta cu lumina calda 3000K sau neutra 4000K. Acest produs face parte din gama de corpuri de iluminat cu montaj aparent Arelux.

Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Certificari | CE, RoHS |
| Curent iesire | 500 mA |
| Finisaj | Alb sablat |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP40 |
| Greutate neta | |
| Indice de redare a culorilor | CRI 90 |
| Interval temperatura[° C] | -20°... +60° gr. C |
| Numar surse iluminat | 96+50 |
| Perioadă de garanție | 3 ani |
| Putere [W] | 16W+2W |
| Temperatura culoare [K] | 3000K / 4000K |
| Tensiune alimentare | 200-240 V AC |
| Tip montaj | Aplicat |
| Tip sursa | SMD 2835 SAN'AN |
| Tip sursă de alimentare | inclus |
| Unghi dispersie | 100 grade |
| Dimensiuni | 140 x 72 x 50 mm |













































