- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Arelux
- Cod Produs: PTU6060NW_UP08/3
Opţiuni disponibile
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Ai -10% EXTRA REDUCERE, aplicată direct în coș pentru toate produsele Arelux.
Preț final dupa reducere: 314,72 lei
Descriere
Panou LED cu montaj incastrat XPLANET 40W IP40 este un panou echipat cu LED-uri SMD si alimentator inclus. Panoul de culoare alba are o structura din tabla de otel vopsita in camp electrostatic cu rol de sustinere, radiator termic si reflector pt modulele liniare LED. Corpul de iluminat asigura o eficienta energetica superioara, prin faptul ca intensitatea luminii este echivalenta cu cea a unui corp de 4x18W, asigurandu-se astfel o economie de energie de peste 50%. Dispersorul este microprismatic cu protectie antistralucire UGR<!9, iar pe fiecare LED sunt montate lentile din policarbonat pentru o dispersie larga si uniformizare a fluxului luminos. Se recomanda ca in spatele panourilor LED sa existe un spatiu suficient care sa permita libera circulatie a aerului necesara pentru racirea optima a aparatului. Panou LED XPLANET ARELUX este ideal pentru spatii comerciale, birouri, sali de conferinta, spitale sau alte tipuri de spatii interioare. Este echipat cu kit de emergenta cu autonomie de 3h, bateria este de tip LiFePO4 4Ah cu o putere de 2W in regim de urgenta, buton de test manual, voltaj iesire 10-60V DC. Timpul de incarcare a bateriei este de 24 ore. Se utilizeaza pentru iluminatul de continuare a lucrului, iluminatul local sau de interventie in zone de risc atunci cand alimentarea cu energie electrica este intrerupta.

Date Electrice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Autonomie urgenta | 3 h |
| Certificari | CE, ROHS |
| Dimensiune decupaj | |
| Domeniu de utilizare | Conditii de lucru normale -20° +40° |
| Echivalenta | 4x18W tuburi fluorescente |
| Finisaj | Alb |
| Flux luminos[lm] | |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Grad protectie | IP40 |
| Indice de redare a culorilor | 80 |
| Numar surse iluminat | 48 |
| Perioadă de garanție | 3 ani |
| Protectie optica (UGR) | Da |
| Putere [W] | 40W |
| Temperatura culoare [K] | 3000K / 4000K |
| Tensiune alimentare | 200-240 V AC |
| Tip LED | SMD 2835 |
| Tip montaj | Incastrat |
| Unghi dispersie | 120 Grade |













































