- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Nightsearcher
- Cod Produs: SA-SIGMA-RSL1000
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere
SafATEX Sigma SL1000 este o lanternă ATEX de căutare si nspectie foarte robustă, cu un capac cauciucat din neopren pentru protecție suplimentară. Prezintă dimensiuni compacte pentru utilizare ușoară în spații restrânse.
SafATEX Sigma SL1000 este un proiector foarte compact, durabil, certificat ATEX pentru utilizare în zona de gaz 1 și zona de praf 21. Cu un mâner ergonomic și atașamente pentru curele de transport pe umar, RSL1000 este o lumină de căutare intrinsec sigură care este ușor de utilizat datorită designului său ușor și a funcționării cu un singur buton. Dispunând de o baterie puternică litiu-ion de 22,2 V 2600 mAh, Sigma SL1000 are o autonomie de durată și fiabilă a bateriei, care variază de la 8 ore până la maxim 20 de ore în modul intermitent. De asemenea, bateria de mare putere oferă lanternei antiex un fascicul de lumină puternic de 890 de lumeni, care este propulsat până la 830 de metri în modul de mare putere.
Caracteristici cheie:
- Certificat ATEX Gaz Zona 1 și Praf Zona 21
- Carcasă robustă din aluminiu cu capac cauciucat din neopren pentru protecție suplimentară
- Indicator digital de stare a bateriei cu afișare în timp real
- Mâner ergonomic pentru funcționare ușoară în modul de lumină
- Dimensiune compactă pentru utilizare ușoară în spații restrânse și transport
- Se livrează cu curea de umăr și încărcător AC
Certificari:
- Zona ATEX 1-21, 2-22
- Marcaj normativ ATEX: Ex II 2 G Ex db ib IIC T6 Gb II 2 D, Nr. certificat ATEX: TUV 19 ATEX 8442 X
- Marcaj normativ IECEx: Ex ib tb IIIC T80°C Db IP68 -20°C +55°C, Nr. certificat IECEX: IECEx TUR 19.0062X
Datorita dimensiunilor manevrabile, a designului compact si a greutatii reduse, lanterna de inspectie se preteaza pentru utilizare in zonele EX 1-21, 2-22, precum: statii de tratare a apelor uzate, inspectia de canalizare, furnizori de energie electrica, fabrici de biogaz, benzinarii, industria aerospatiala, intretinere si inspectie aeronave, platforme petroliere, offshore, santiere navale, industria chimica si petrochimica, industria alimentare, zone THW, EX.
Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Accesorii | curea umar+incarcator AC |
| Autonomie urgenta | 8-11-20 h |
| Baterie | Li-ion 22V, 2.6Ah |
| Certificari | CE, ATEX, IECEx, RoHS |
| Distanta vizibilitate | 830m |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP68 |
| Greutate neta | |
| Indicator baterie | Da |
| Material Corp | Aluminiu+cauciuc |
| Perioadă de garanție | 5 ani |
| Reincarcabila | Da |
| Timp de incarcare | 8h |
| Tip lampa | portabila |
| Tip sursa | LED |
| Zona risc ATEX | 1-21, 2-22 |
| Dimensiuni | 140 x 67 mm |













































