- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Emos
- Cod Produs: EL0039185_EL0039189
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere
Lampa LED de siguranta Verso 2 se instaleaza aparent pe perete, tavan, lateral pe perete sau suspendat. EXIT-ul este echipat cu acumulator intern ce oferă până la 5 ore de autonomie. Echipamentul este prevazut cu martori luminoși ce indică starea lui dar și cu buton de test pentru verificarea funcționalității. Se utilizeaza pentru iluminatul cailor de evacuare, hidrantilor sau al iesirilor de urgenta si iluminatul de siguranta la interior. Acest corp face parte din iluminatul de siguranta al unei cladiri si este solutia potrivita de preventie prin indicarea cailor de evacuare si a iesirilor catre exterior in caz de urgenta sau pericol. Are rolul de a evita panica si de a asigura un iluminat optim astfel incat persoanele sa poata sa ajunga in locul de unde calea de evacuare sau iesirea din cladire sa poata fi identificata. Regimul de functionare este de tip mentinut. Carcasa de culoare alba este din ABS+PMMA si dispersorul din ABS, nivelul de protectie IP20. Acumulatorul este de tip 3.6V Ni-Cd, 500 mAh cu timp de incarcare >24 h. Vizibilitatea pictogramelor este de 30m conform standard EN1838. Corpul de iluminat se poate monta in cladiri de birouri, scoli, spitale, magazine, hoteluri, restaurante, hale industriale, fabrici sau depozite logistice. Pictogramele cu marcaj omulet si sageata sau HIDRANT se livreaza impreuna cu lampa la cerere astfel:
- EL0039186 Display EXIT
- EL0039187 Display STANGA/DREAPTA
- EL0039188 Display SUS
- EL0039189 Display JOS
- EL0039190 Display HIDRANT

Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Autonomie urgenta | 5 h |
| Baterie | 0.5Ah 3.6V |
| Certificari | CE, RoHS |
| Distanta vizibilitate | 30m |
| Flux luminos[lm] | |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Grad protectie | IP20 |
| Interval temperatura[° C] | 0...+40 gr. C |
| Material Corp | ABS+PMMA |
| Perioadă de garanție | 2 ani |
| Putere [W] | 1.8W |
| Regim de functionare | Permanent |
| Tensiune alimentare | 185-250 V AC |
| Timp de incarcare | > 24 h |
| Tip montaj | Aplicat |
| Tip sursa | LED |
| Dimensiuni | 370 x 46.3 mm |













































