- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: Zalux
- Cod Produs: 10239012
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere

Corpul de iluminat etans cu LED ACQUEX LED-M 0.6 20-840 ET PC de la Zalux (divizie Trilux) este un aparat versatil care se poate monta aplicat pe perete sau tavan, in exterior fiind necesara instalarea sub un acoperis. Corpul de iluminat se poate folosi pentru a ilumina zone sau medii inflamabile cu atmosfera potential exploziva formata din gaz, vapori sau praf zona 2-22 precum ateliere de productie, laboratoare medicale, industria alimentara, farma, centrale electrice, industria chimica sau petroliera. Gama de corpuri Acquex are carcasa din poliester armat cu fibra de sticla comprimata (GRP) vopsita galben RAL 1003, dispersor primastic transparent din policarbonat injectat cu protectie UV care asigura o distributie optima a luminii, cleme de inchidere din otel inoxidabil, garnitura din poliuretan, intrare cablu presetupa PA ATEX M20 (disponibil si M25) si cleme de fixare din otel inoxidabil. Produsele beneficiaza de protectie la foc inflamabilitate (UL94) glow wire test EN 60595-2-11 650 gr.. Corpul de iluminat antiex Acquex rezista la variatii mari de temperatura situate in intervalul -20...+50 gr. Celsius. Temperatura de culoare standard este de 4000K, indicele de redare a culorilor naturale CRI>80. Durata de viata medie estimata L80B50 este de 70.000 ore de functionare, gradul de protectie la praf si apa IP66, rezistanta la impact la nivelul maxim IK10, iar factorul de putere e mai mare de 0.95. Produsul este in conformitate cu directiva ATEX europeana: 2014/34/UE referitoare la echipamente si sisteme de protectie destinate utilizarii in atmosfere potential explozive si directiva 1999/92/CE privind cerintele minime pentru imbunatatirea protectiei securitatii si sanatatii lucratorilor care pot fi expusi riscului din cauza atmosferelor explozive. Certificat ATEX nr.: OBAC 19 ATEX 0206X. La cerere corpul de iluminat se poate echipa cu kit de emergenta 3h.
*Marcaj normativ ATEX pentru gaz: II 3G Ex ec IIC T6 Gc si praf II 3D Ex tc IIIC T85ºC Dc.
* Domenii de aplicabilitate: incarcare/descarcare zone cu cereale (zone deschise), depozite de utilaje (agricole, industriale), ateliere dulgherie, lacuire mobila, pompe de combustibil in statii de carburant (nu in imediata apropiere).


Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Certificari | CE, Ex, RoHS, HACCP |
| Culoare | |
| Durata viata LED [h] | 70.000h (L80B50) |
| Flux luminos[lm] | |
| Grad protectie | IP66 |
| Greutate neta | |
| Indice de redare a culorilor | CRI 80 |
| Interval temperatura[° C] | -20°... +50° gr. C |
| Material Corp | GRP + PC |
| Perioadă de garanție | 5 ani |
| Putere [W] | 15W |
| Rezistenta mecanica | IK10 |
| Temperatura culoare [K] | 4000K |
| Tensiune alimentare | 200-240 V AC |
| Tip montaj | Aplicat |
| Zona risc ATEX | 2-22 |
| Dimensiuni | 665 x 145 x 101 mm |













































