- Stoc: In stoc furnizor
- Producător: ATM Lighting
- Cod Produs: 31-PTEX-S102
Telefon: (+40) 749181811
Cere o ofertă: office@lightsmart.ro
Comenzile pot fi plasate online non-stop, iar cele plasate în afara orelor de program vor fi procesate în următoarele zile lucrătoare.
Taxa de transport este de 20 lei, însă comenzile peste 500 lei beneficiază de transport gratuit.
Livrarea se face a doua zi pentru comenzile plasate până la ora 11:00, dacă produsele sunt în stoc. Comenzile după ora 11:00 se livrează în 2-3 zile. În caz de volum mare de comenzi sau condiții nefavorabile, termenul de livrare poate fi prelungit. Mai multe informatii pe pagina de informatii livrare.
Opțiuni: Online cu card de debit sau credit prin MobilPay Netopia (Visa/Maestro/Mastercard), ramburs la livrare sau prin transfer bancar (OP). În cadrul plăților online cu cardul prin MobilPay Netopia, aveți opțiunile de a plăti integral, să amânați plata 30 de zile prin serviciul PayPo sau să plătiți in 3-4 rate prin serviciul Oney.
Pentru plata online, completați datele cardului pe pagina securizată. Plățile Visa/MasterCard folosesc "3-D Secure", asigurând că datele nu sunt stocate pe serverele magazinului.
Nu se percepe comision pentru plățile cu cardul...
Mai multe informatii pe pagina Despre Livrare și Plată.
Poți returna produsele în termen de 14 zile de la primirea lor. Notifică-ne în primele 24 de ore dacă produsele sunt deteriorate sau lipsesc. Completează formularul de retur pe platformă și trimite poze sau video cu produsele și ambalajele intacte. Vom acoperi costurile de retur dacă problema este justificată. Pentru detalii complete, consultați secțiunea Politici de Returnare.
Descriere
Corpul de iluminat antideflagrant ProtecEX de la ATM Lighting este conceput pentru iluminat de siguranta in zone cu atmosfera potential exploziva formata din gaz, vapori sau praf zona 2/2. Este echipata cu kit de emergenta 3h, fluxul luminos in regim de urgenta este de 678lm, iar functionarea este posibila doar la temperaturi pozitive de peste 0 gr. Celsius. Gama de corpuri Atex este disponibila in 3 variante de dimensiuni: 700mm, 1300mm, 1600mm si temperatura de culoare neutra 4000K. Carcasa este din GRP iar dispersorul din policarbonat stabilizat UV. Suportul de montaj este din tabla de otel galvanizat iar clemele din otel inoxidabil. Este echipata cu module LED cu durata de viata mai mare de 70.000 de ore de functionare (L80B10) si indicele de redare a culorilor naturale CRI>80. Gradul de protectie la praf si apa este la nivel IP66, IP67, clasa de protectie I, factorul de putere >0.97 si protectie la supratensiune de pana la 2kV. iar lampa este prevazuta cu conector rapid. Se preteaza pentru iluminatul mediilor explozive, zonelor cu productie de gaze inflamabile, zone de incarcare si descarcare sau zone din apropierea benzinariilor. Corpurile din aceasta familie se pot monta de asemenea si pe suprafata subtire a paturilor de cablu, pe consola, pe perete la unghi de 45 de grade, sau cu distantier 68mm.
* Marcaj normativ ATEX: II 3G Ex ec IIC T5 Gc / II 3D Ex tc IIIC T70°C Dc
* Numar certificat ATEX: OBAC 19ATEX0356X
* Domenii de aplicabilitate: rafinarii, tancuri petroliere, instalatii chimice, statii de manipulare combustibili, depozite chimice, incarcare/descarcare zone cu cereale (zone deschise), depozite de utilaje (agricole, industriale), ateliere dulgherie, lacuire mobila.


Date Tehnice
Specificatii
| Caracteristici Produs | |
| Autonomie urgenta | 3 h |
| Certificari | CE, Ex, IEC, IECEx |
| Durata viata LED [h] | 70.000h (L80B10) |
| Factor de putere | |
| Flux luminos[lm] | |
| Frecventa | 50-60 Hz |
| Grad protectie | IP66, IP67 |
| Indice de redare a culorilor | CRI>80 |
| Interval temperatura[° C] | 0°... +45° gr. C |
| Material Corp | GRP + PC |
| Perioadă de garanție | 5 ani |
| Putere [W] | 18.2W |
| Temperatura culoare [K] | 4000K |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| Tip montaj | Aparent |
| Zona risc ATEX | 2 / 22 |
| Dimensiuni | 700 x 190 x 129 mm |













































